Archive for Listopad, 2012

Co wpływa na powodzenie naszej firmy?

Każda działalność biznesowa to dość delikatna sprawa i wymaga od biznesmenów dobrej organizacji i motywacji do działania. Aby biznes miał szansę na powodzenie ważne jest zaangażowanie osób zarządzających danym biznesem. Aby biznes miał większą szansę na powodzenie, ma wpływ na to wiele czynników, na które po części mamy wpływ, oraz takie czynniki, na które raczej nie mamy żadnego wpływu. Często powodzenie biznesu zależy od miejsca usytuowania naszego biznesu, czy jest ono położone w miejscu popularnym, widocznym dla potencjalnych klientów. Ponadto ważna jest dobra reklama naszej działalności w mediach i w mieście. Biznes może przynieść sukces także wówczas, kiedy posiadamy pracowitych, pełnych motywacji i ambitnych pracowników. Wpływ na to, czy nasza działalność przyniesie sukces może mieć także pogoda. Czasem prowadzimy prace na zewnątrz, kiedy potrzebujemy słonecznych dni, bezdeszczowych, które umożliwią nam prace na powietrzu i w żaden sposób warunki atmosferyczne nie będą wpływały na efekty naszej pracy. Być może organizujemy koncerty na powietrzu. W przypadku złej, deszczowej pogody, na koncert może przyjść mniej ludzi, co będzie skutkowało mniejszymi zyskami z biletów i z innych oferowanych atrakcji znajdujących się podczas koncertu. Na to jednak nie mamy wpływu. Nie my bowiem ustalamy pogodę na dany dzień.

Otwarcie centrum stomatologicznego

Służba zdrowia, gabinety lekarskie służą pomocą chorym ludziom cierpiącym na różnorakie schorzenia. Chyba nigdy nie wyczerpie się zapotrzebowanie na gabinety lekarskie, w których chorzy będą mogli zostać wyleczeni, przebadani pod różnym względem. Gabinet stomatologiczny to dobry pomysł na biznes. Nasza działalność obok standardowych świadczeń zdrowotnych w postaci leczenia uzębienia pacjentów, mogła by służyć pomocom naszym pacjentom przez całą dobę. Czasem może się przecież zdarzyć, że chorego zacznie boleć niemiłosiernie ząb w nocy i aby nie czekał na pomoc zbyt długo, pracownicy naszego gabinetu mogliby służyć mu pomocą. Gabinet stomatologiczny, aby mógł przyjmować pacjentów potrzebuje odpowiedniego wyposażenia, sprzętu medycznego dzięki któremu możliwe będzie leczenie chorych, którzy zgłaszać się będą do lekarzy stomatologów z różnymi bólami, problemami. Prowadząc taki gabinet będziemy musieli zatrudnić lekarzy, pielęgniarki, osoby odpowiadające za rejestrację pacjentów zgłaszających się do lekarzy stomatologów. Gabinet stomatologiczny potrzebuje także środków finansowych do powstania. Warto także starać się o możliwość dofinansowania z Unii Europejskiej do naszej działalności na początku tego biznesu, który podobnie jak inne może się udać, ale nie musi. Wpływ ma na to wiele czynników.

Jak zacząć działalność?

Na początku naszej działalności biznesowej ukłon w stronę początkujących biznesmenów robią urzędy. Obecnie proces rejestracji naszej działalności i formalności z tym związanych jest prosty i bezpłatny. Formalności związane z rejestracją można załatwić drogą mailową, drogą listowną, lub osobiście udając się do Urzędu. Rejestracja w Centrum Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej jest bezpłatna. Na początku działalności biznesowej należy także zarejestrować się w sprawie odprowadzania podatków od towarów i usług, jakie będziemy świadczyć w naszej działalności. Za tę czynność zapłacimy obecnie sto siedemdziesiąt złotych. Biznesmen na samym początku swej działalności ma ponadto spore ulgi od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przez pierwsze dwa lata działalności naszej nowej firmy składki, jakie będziemy odprowadzać do urzędu będą aż dwa i pół razy mniejsze, niż w przypadku firm, które na rynku urzędują już od nas znacznie dłużej. Ponadto firmy wchodzące dopiero co na rynek mogą obecnie także liczyć na dofinansowania z Unii Europejskiej. Powinniśmy się zatem starać o dodatkowe środki z Unii Europejskiej, które pozwolą nam na dobre wejście na rynek i wyposażenie naszego zakładu w potrzebny sprzęt. Z pewnością przydadzą nam się wtedy każde sumy pomagające nam na rozwinięcie naszej nowej działalności.

Co wiemy o zakładaniu własnego biznesu?

Jak wynika z przeprowadzonych badań, osoby zakładające swoje własne firmy, swój biznes, to osoby głównie młode, a także wiele osób chcących mieć swój własny biznes są osobami o wykształceniu średnim, czyli po ukończeniu techników, bądź liceów. Dlaczego decydujemy się zakładać własne firmy? Jednym z powodów może być złe doświadczenie bycia pracownikiem zatrudnionym w wielkiej korporacji, gdzie możemy wtopić się w tłum i być szarym pracownikiem, jakich wielu, a tym czasem my chcielibyśmy spróbować wypłynąć na szersze horyzonty i zaistnieć na rynku bardziej osobowo. Zakładamy wówczas swój biznes – jeśli oczywiście będziemy w stanie temu podołać. Ponadto może się zdarzyć, ze pracując w mniejszych zakładach, będąc tam pracownikiem czujemy, że w firmie nie ma perspektyw na swój zawodowy rozwój i zaczynamy szukać czegoś innego, gdzie bardziej moglibyśmy się spełnić i myślimy o otworzeniu własnego biznesu, w którym moglibyśmy wypłynąć na szerszy rynek i zebrać wiele doświadczenia. Oczywiście zakładając własny biznes potrzeba odwagi i zaryzykowania. Nie wiemy bowiem, czy nasz biznes się przyjmie na rynku, czy będziemy odnosić sukcesy ze swoją firmą, czy znajdziemy klientów chcących korzystać z naszych oferowanych usług. Ryzyko bowiem jest, ale od niego nie uciekniemy. Na początku biznesu dobrze jest także, abyśmy posiadali środki finansowe na rozpoczęcie działalności.

Otwarcie sklepu z odzieżą używaną

W obecnych czasach, z pewnością każdy z nas odczuwa skutki ogólnego kryzysu na rynku finansowym. Dlatego dobrym pomysłem może być otwarcie sklepu z odzieżą używaną. Ludzie tną koszty niemal na każdym kroku. W sklepach z odzieżą używaną prowadzimy sprzedaż ciuchów, które były już noszone, jednak nadal są w dobrym stanie i nadają się do sprzedaży. Cena za odzież używaną jest często dużo niższa niż w przypadku ciuchów markowych nowych, kupowanych w sklepach. Obecnie sklepy z odzieżą używaną wydają się przeżywać swoje odrodzenie. Na półkach sklepowych takich sklepów znajdziemy bardzo ładne, modne ciuchy, które w niczym nie dają oznak, że były one już wcześniej noszone przez innego właściciela. Odzież używana może być sprzedawana w specjalnie przystosowanych sklepach. Klient przychodzący do takiego sklepu może się spotkać ze sprzedażą ciuchów prowadzoną na wagę. To dość nietypowa forma sprzedaży, jednak bardzo atrakcyjna dla kupujących. Ciuchy często w takich sklepach mogą być umieszczane w dużych koszach, z których klient może wybrać zawsze coś ciekawego dla siebie. Kupując ciuchy w takich sklepach możemy niejednokrotnie bardzo dobrze się ubrać i jednocześnie wydając przy tym dużo mniej pieniędzy, niż w przypadku zakupów w innych sklepach z odzieżą nową, których ceny często są bardzo wysokie.

Otwarcie biura turystycznego

Posiadanie biura turystycznego to możliwość na zrobienie dobrego biznesu. Firma turystyczna musi dysponować odpowiednimi autokarami, które obsłużą także daleki zagraniczne podróże. Muszą to być zatem autobusy bezpieczne, jak każde. Właściciele firm przewozowych muszą zadbać o to i bardzo dobrze to sprawdzić, aby przed każdym wyruszeniem w trasę danego autobusu, każdy autokar został bardzo dobrze skontrolowany przez fachowców mechaników pod każdym względem – technicznym, blacharskim. Kontrola stanu autokaru przeprowadzona zapewni nam bezpieczny przejazd. Przed wyruszeniem w trasę autokaru dobrze jest także poprosić policję o dokonanie oględzin pojazdu, o sprawdzenie, czy kierowca autokaru jest w stanie trzeźwym. Pijani kierowcy za kierownicą są niejednokrotnie sprawcami wielu wypadków śmiertelnych na drogach i to wypadków ze skutkami śmiertelnymi. Ostatnimi czasy wiele się słyszy o upadkach firm transportowych. Jest to niebezpieczna sytuacja, bowiem wybierając się na wycieczkę z konkretnym biurem podróży nie mamy pewności, czy wycieczka zakończy się zgodnie z planem, czy nie zostaniemy na walizkach w innym kraju i nie będziemy mieli jak wrócić po wakacjach do domu. Ryzyko z tym związane będzie zawsze, jednak nie powinno to powodować, że będziemy całkowicie rezygnować z wakacyjnych wczasów zagranicznych.

Polski Związek Piłki Nożnej

Już niebawem wielki mecz jesieni : Polska – Anglia. Mecz odbędzie się na Stadionie narodowym w Warszawie. To wielkie wydarzenie dla polskiej piłki nożnej. Miejmy nadzieje, że nasi godnie nas zaprezentują i powalczą z wielką Anglią. Z pewnością wielu kibiców chciałoby zobaczyć ten mecz na żywo. Jednak, jak to w ostatnim czasie często się w Polsce zdarza, Polski Związek Piłki Nożnej przygotował dla rodaków niemiłą niespodziankę. Otóż biletów, które mogą kupić zwykli kibice na ten mecz jest bardzo mało. Większość z nich nasze władze Polskiego Związku Piłki Nożnej przeznaczyły dla specjalnych gości. W wolnym obiegu będzie więc biletów na ten mecz bardzo mało. Jest to bardzo niemiła sytuacja dla polskich fanów piłki nożnej, bowiem zachowanie władz polskiego futbolu pokazało, że polscy kibice nie są przez nich doceniani i zostali niejako zepchnięci na dalszy plan. Jest to smutne, bowiem większości polskim kibicom uniemożliwia się oglądania swoich reprezentantów na żywo, a jedynie będą musieli emocjonować się grą Polaków przed ekranem telewizyjnym, co nie jest tym samym, co osobista obecność na stadionie. I tak, pomimo, że stadion jest bardzo pojemny, to dla zwykłych kibiców jest tam na ten mecz bardzo mało miejsc i na mecz mogą mieć wstęp w większości niestety tylko wybrani kibice.

Jak taniej kupić samochód używany?

Często się zdarza, że chcemy kupić, zmienić obecny samochód, a kupić nowy. Nowy w sensie, że dla nas, bowiem często zmieniamy nasze dotychczasowe auta na samochody już używane ale nowsze, w lepszym stanie od naszego dotychczasowego. Zmieniamy samochód, ponieważ coraz częściej się psuje, stan jego blacharki jest w opłakanym stanie, czy nasza rodzina się powiększyła i obecny samochód nie pomieści wszystkiego co będziemy od tej pory przewozić. Jak tanio kupić samochód używany? Możemy spróbować najpierw poszukać w ogłoszeniach w gazecie, na portalach internetowych, czy w komisach samochodowych. Możemy także kupić samochód uszkodzony. Często cena za samochody uszkodzone z uwagi na jego usterki jest niska, a oszczędzając jak najbardziej na remoncie, na częściach możemy go naprawić, gdzie całościowy koszt przywrócenia pojazdu do pełnej sprawności będzie niższy niż w przypadku takiego samego samochodu, ale nie uszkodzonego. Może się przecież zdarzyć, że dostaniemy części do auta po atrakcyjnych cenach, możemy więc na tym zaoszczędzić. Ponadto jeśli jesteśmy mechanikami z własnym warsztatem samochodowym, to nie weźmiemy wówczas pieniędzy za robociznę, co także jest dla nas bardzo korzystne. Warto także poszukać samochodów używanych sprowadzonych z Niemiec. Być może znajdziemy tam ciekawe oferty tanich samochodów.

Zbieranie grzybów dobrym biznesem

Wychodząc do lasu na grzyby w okresie jesiennym, kiedy wtedy właśnie grzybów w naszych lasach jest najwięcej i przynosząc z lasu pełne koszyki grzybów możemy je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Możemy przyrządzić z nich bardzo smaczny sos grzybowy, możemy także ugotować z nich zupę grzybową. Przeznaczenie ich zależy też od rodzaju zebranych grzybów. Jeśli na przykład w przeważającej części nasze grzyby to niewielkie, bardzo małe podgrzybki, to warto zastanowić się nad zaprawieniem ich w occie. Grzyby w occie to przysmak wielu z nas. Są bardzo smaczne. Jeśli nasze grzyby są większe, to możemy je poddać procesowi suszenia na specjalnych do tego przygotowanych siatkach i suszyć na słońcu – jeśli pogoda na to pozwoli, lub w domach, w piwnicach, czy w domowych piekarnikach. Ususzone grzyby następnie zbieramy do słoika i możemy wykorzystać je na przykład do przyrządzania bigosu z grzybami, który zjemy na przykład podczas Świąt Bożego Narodzenia. Grzyby spotkane w lesie są jednak zarówno jadalne, jak i trujące. Niektóre gatunki zagrażają naszemu życiu po ich spożyciu. Warto więc przed grzybobraniem dobrze się przeszkolić pod względem znajomości grzybów. Dobrze jest wybrać się na grzyby z kimś, kto potrafi rozróżniać grzyby jadalne od popularnych trojaków. Zapobiegniemy wówczas wielu tragediom zagrażającym naszemu życiu oraz zdrowiu.

Charytatywna pomoc bliźnim

Biznes jeśli przynosi ludziom biznesu duże korzyści finansowe, wymaga od właścicieli tego, aby nie trzymać całego swego zysku z biznesu dla siebie, ale aby także umieć się podzielić nim z innymi. Biznesmen, który osiąga stale sukces zawodowy i ma sporo pieniędzy, których mógłby obdarzyć nimi wielu innych braci w potrzebie dobrze jest, aby angażował się w różnego rodzaju pomoce uboższym od niego. Wielu ludzi sukcesu, mając do tego środki finansowe decyduje się na pomoc bliźnim i zakłada różnego rodzaju fundacje niosące pomoc osobom niepełnosprawnym, sparaliżowany, które potrzebują wsparcia w życiu – wsparcia zarówno finansowego, jak i takiego zwyczajnego, ludzkiego. Ludzie tacy mogą sobie nie razić w życiu i potrzebują często stałej pomocy drugiej osoby przy niej. Fundacje takie mogą organizować różnego rodzaju koncerty charytatywne, które będą zbierać dodatkowo pieniądze na pomoc w ratowaniu chorych bliźnich. Organizowane są także mecze piłkarskie znanych osobistości, podczas których zbierane są na różne sposoby środki finansowe niezbędne do niesienia pomocy chorym ludziom zarówno dorosłym, jak i tym najmniejszym. Warto angażować się w takie akcje. Zarówno biznesmeni, jak i goście przybyli na takie akcje mogą wesprzeć osoby potrzebujące pomocy i wsparcia finansowego, bez którego ich życiu może zagrażać poważne niebezpieczeństwo.